Timeshare

NaPrawoPatrz

Dla tych, którzy znaleźli dla siebie dla siebie wymarzone miejsce do wakacyjnego wypoczynku, umowa timeshare może być idealnym rozwiązaniem. Umowa ściśle wiąże się z branżą turystyczną, najczęściej jest wykorzystywana w celu nabycia prawa korzystania z nieruchomości położonych w atrakcyjnych turystycznie miejscowościach. Zagadnienia dotyczące umowy reguluje Ustawa z dnia 16 września 2011 r. o timeshare. Timeshare jest również uregulowany w przepisach UE.

…czytaj więcej

Ryzyka prawne w transakcjach fuzji i przejęć

NaPrawoPatrz

Publikacja „Ryzyka prawne w transakcjach fuzji i przejęć” to już czwarta pozycja z serii prawo w praktyce, zajmującej się praktycznymi aspektami stosowanie prawa. Wyjątkowość tej publikacji polega na tym, że została przygotowana przez radców prawnych i adwokatów z kancelarii Wardyński i Wspólnicy, na co dzień zajmujących się świadczeniem pomocy prawnej w ramach projektów transakcyjnych.

…czytaj więcej

Obrona pozwanego w procesie cywilnym przed sądem I instancji

NaPrawoPatrz

Nie ulega wątpliwości, że problematyka obrony pozwanego w procesie należy do fundamentalnych zagadnień nie tylko w obszarze procedury cywilnej, lecz również ogólnej praktyki stosowania prawa. Zwiększenie się roli tej tematyki nastąpiło po przemianach ustrojowych w 1989 r., w wyniku przewartościowania założeń ideologicznych procesu cywilnego. Chodzi tutaj o główne zasady postępowania cywilnego jak równość stron, kontradyktoryjność oraz dyspozycyjność. Zasady te doprowadziły w rezultacie do wzrostu roli i znaczenia aktywności stron procesowych nadając m.in. właściwy sens i wymiar obronie pozwanego w procesie cywilnym.

…czytaj więcej