Legal Market Day

NaPrawoPatrz

25 kwietnia prawnicy będą mieli okazję wziąć udział w ogólnopolskiej, innowacyjnej konferencji Legal Market Day. Wydarzenie jest skierowane do prawników, którzy chcą tworzyć i rozwijać nowoczesne kancelarie. Program wydarzenia jest podzielony na równoległe bloki wykładów. W agendzie znajdziemy dwanaście prelekcji i trzy sesje networkingowe.

…czytaj więcej

Radio może grać w zakładzie fryzjerskim

NaPrawoPatrz

Sprawa fryzjera z Wałbrzycha toczącego spór z ZAiKSem była bardzo głośno komentowana w mediach i wzbudzała sporo emocji. Sąd nie podzielił stanowiska Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, które twierdziło że odtwarzanie muzyki w zakładzie fryzjerskim miało wpływ na zwiększenie przychodów właściciela. Czy będzie to przełomowy wyrok?

…czytaj więcej

Zlikwidowane sądy wrócą na mapę sądownictwa

NaPrawoPatrz

Prezydent podpisał 31 marca nowelę Prawa ustroju sądów powszechnych, zakończył tym samym trwającą od półtora roku batalię o przywrócenie na mapę sądownictwa 79 zniesionych reformą ówczesnego Ministra Sprawiedliwości Jarosława Gowina sądów.  Nowelizacja wprowadza zasady dla jakiego obszaru ma być utworzony sąd, ma o tym decydować liczba mieszkańców i ilość spraw. Zgodnie z zapisami nowelizacji sąd rejonowy zostanie powołany dla obszaru gmin zamieszkanych przez 50 tysięcy osób, gdzie rocznie wpływa minimum 5 tysięcy spraw.

…czytaj więcej