Warto odwiedzić: Dębska & Kaczyńska blog prawniczy http://www.dkblog.pl/

NaPrawoPatrz

W natłoku powstających blogów o tematyce prawniczej odnaleźć można blogi zasługujące na szczególną uwagę ze względu na tematykę lub innowacyjne podejście do prawniczych tematów. Jednym z takich blogów jest blog Dębska & Kaczyńska blog prawniczy, prowadzony przez Edytę Dębską i Agatę Kaczyńską.

 

 

Już na początku wizyty na blogu rzuca się w oczy wiodąca tematyka: prawo IT, prawo cywilne, prawo rodzinne. Rzeczywiście, większa część artykułów dotyczy tych dziedzin prawa, autorki jednak we wpisach zahaczają także o tematykę prawa administracyjnego (np. we wpisie dotyczącym elektrowni wiatrowych) czy prawa karnego (w bardzo ciekawej analizie projektowanych zmian w prawie karnym).

Na szczególną uwagę zasługuje jednak możliwość uzyskania za pośrednictwem formularza na blogu darmowej porady prawnej. Jak zaznaczają autorki, możliwość ta skierowana jest głównie do osób ubogich, bez środków pozwalających na skorzystanie z usług prawnika czy kancelarii prawnej. Poza działaniem pro bono możliwość ta ma jednak dodatkową wartość – odpowiedź na pytanie czy problem prawny może być przygotowana w formie artykułu opublikowanego na blogu, poddanemu oczywiście pełnej anonimizacji. W ten sposób ciekawe problemy prawne, zgłaszane przez zainteresowane osoby, omawiane są na łamach bloga w sposób wyczerpujący i z odpowiednią dozą abstrakcyjności, stanowiąc praktyczne omówienie danego problemu prawnego. Miało to miejsce w przypadku artykułu na temat upadłości konsumenckiej - miejmy nadzieję, iż omówień takich na blogu pojawiać się będzie coraz więcej.

 

Blog jest jeszcze dość młody (pierwszy post pojawił się na początku lipca), jednak autorki prężnie uzupełniają go o nową treść. Realizując dalej obrany schemat rozwoju dkblog.pl może stać się wartościowym źródłem specjalistycznych komentarzy i artykułów z zakresu bieżących wydarzeń i problemów w świecie prawa. Trzymamy za to kciuki!